Knihovna je zavřena

Nabídka zaměstnání

Aktuálně VKOL hledá nového kolegu na pozici vedoucí oddělení informačních technologií.

Hledáme zodpovědného kolegu/kolegyni s vizí, jehož úkolem bude řídit činnost knihovny v oblasti informačních technologií, spravovat a rozvíjet knihovní systém a vést proces digitalizace fondů.

Náplň práce:

  • vedení oddělení informačních technologií (vedení týmu 9 lidí),
  • zajištění provozu, ochrany, údržby a správy IT,
  • zajištění vybavení VKOL v oblasti informační, kancelářské a komunikační techniky, včetně programového vybavení,
  • zajišťování chodu knihovního systému a jeho funkčnosti v rutinním provozu,
  • instalace a implementace nových verzí, opravných balíků a dílčích oprav knihovního systému,
  • kooperace při zajišťování rozvoje knihovního systému na národní a mezinárodní úrovni,
  • řízení a koordinace činností v oblasti digitalizace VKOL,
  • spolupráce s dalšími odděleními VKOL.

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání v oboru informačních technologií nebo příbuzném oboru, případně praxi v oboru informačních systémů,
  • základní orientaci v oblasti vyhledávání, serverové architektury, digitálních knihoven a dlouhodobého ukládaní dat,
  • logické a analytické myšlení,
  • manažerské schopnosti, schopnost vést a motivovat podřízené zaměstnance,
  • schopnost plánovat, rozvíjet a modernizovat informační systémy,
  • aktivní přístup k řešení problémů,
  • znalost anglického jazyka minimálně na úrovni B1, znalost odborné terminologie v oblasti informačních technologií,
  • praktická zkušenost s OS Linux a SQL, případně s AWK, Perl, HTML, PHP a JAVAScriptem výhodou,
  • znalost knihovních standardů (MARC21, OAI-PMH, METS, Dublin Core, OpenURL, ISO ILL) výhodou,
  • praxe ve veřejné správě nebo knihovně na obdobné pozici výhodou.

Nabízíme:

  • práci na celý úvazek,
  • plat dle NV č. 341/2017 Sb. v aktuálním znění, 12. platová třída (stupeň dle doložené praxe), osobní ohodnocení, příplatek za vedení,
  • zajímavou a různorodou práci s možností dalšího vzdělávání a rozvoje,
  • práci na domácích i mezinárodních projektech (digitalizace),
  • pružnou pracovní dobu,
  • pět týdnů dovolené, 6 dní indispozičního volna,
  • služební telefon,
  • stravenkový paušál,
  • čtenářský průkaz VKOL zdarma.

Náležitosti nabídky uchazeče:

  • strukturovaný profesní životopis (kontaktní údaje, pracovní historie),
  • stručný motivační dopis, (případně reference od bývalých zaměstnavatelů).

Požadované materiály zašlete na e-mailovou adresu: zamestnani@vkol.cz nebo doručte do sídla organizace nejpozději do 25. 4. 2024 do 12:00. Předpokládaný nástup 1. 5. 2024, popř. dle dohody.

Zájemci o zaměstanání ve Vědecké knihovně v Olomouci se mohou obracet na e-mail zamestnani@vkol.cz.